با کسب یک مدال طلا و دو نقره
کد خبر: 6026
یکشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۲

بهادر مولایی با ثبت رکورد 458 کیلوگرم در مجموع دوحرکت بر سکوی دوم جهان ایستاد و تیم ملی ایران نیز همانند مسابقات جهانی سال 2011 در مجموع رده بندی تیمی سوم جهان شد.


به گزارش جریان به نقل از ایسنا، در آخرین رقابت وزنه‌برداران در مسابقات جهانی لهستان، وزنه برداران دسته فوق سنگین(۱۰۵+ کیلوگرم) برای کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر به رقابت پرداختند. روسلان آلبگوف نفر سوم المپیک که در غیاب بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی (قهرمان و نایب قهرمان المپیک لندن و جهانی پاریس) مدال طلا یک ضرب را بدست آورد، برای کسب عنوان قوی‌ترین مرد جهان رقابت جدی را در حرکت دو ضرب با بهادر مولایی داشت که در نهایت قهرمان این دسته شد.

 

در پایان این رقابت بهادر مولایی با ۲۵۵کیلوگرم در دو ضرب و ۴۵۸ کیلوگرم در مجموع، ضمن کسب مدال طلای دوضرب، نایب قهرمان دسته فوق سنگین شد.

 

روسلان آلبگوف با ۲۵۵ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۴۶۴ کیلوگرم قهرمان جهان شد. الکسی لوفچف نیز با ۲۳۰ کیلوگرم در یک ضرب و ۴۳۰ در مجموع دو حرکت سوم جهان شد.

 

یک ضرب:

 

 

بهادر مولایی به عنوان آخرین نماینده ایران در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان بر روی تخته رقابتها رفت که با ثبت رکورد ۲۰۳ کیلوگرم در حرکت یک ضرب مدال نقره را کسب کرد. روسلان آلبگوف از روسیه با ۲۰۹کیلوگرم مدال طلا را بدست آورد و لوفچف روس نیز با ۲۰۰کیلوگرم مدال برنز را برگردن آویخت.

 

در حرکت یک ضرب بهادر مولایی کار خود را با وزنه ۱۹۵ کیلوگرمی آغاز کرد که توانست آن را مهار کند. مربیان در حرکت دوم وزنه ۲۰۰ کیلوگرمی را برای مولایی در خواست کردند که موفق شد این وزنه را نیز بالای سر ببرد. او در حرکت سوم وزنه ۲۰۳ کیلوگرمی را باید بالای سر می برد که در مهار این وزنه نیز موفق بود و توانست مدال نقره را از آن خود کند.

 

روسلان آلبگوف از روسیه در ابتدا وزنه ۱۹۷ کیلوگرم را مهار کرد. با مهار وزنه ۲۰۳ کیلوگرمی توسط مولایی ، مربیان آلبگوف وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی را درخواست کردند که البگوف در مهار آن موفق بود و مدال طلا حرکت یک ضرب را کسب کرد. او در سومین حرکت وزنه ۲۰۹ کیلوگرم را نیز بالای سر برد.

 

الکسی لوفچف از روسیه نیز وزنه های ۱۹۱ ، ۱۹۶ و ۲۰۰ کیلوگرم را بالای سر برد و در نهایت با رکورد ۲۰۰کیلوگرم مدال برنز را کسب کرد.

 

دوضرب:

 

بهادر مولایی در حرکت دو ضرب کار خود را با وزنه ۲۴۱ کیلوگرمی آغاز کرد که توانست این وزنه را مهار کند. در حرکت دوم وزنه ۲۵۵ کیلوگرم را باید بالای سر می‌برد که این وزنه را نیز مهار کرد. مولایی در آخرین حرکت خود وزنه ۲۶۱ کیلوگرم را درخواست کرد که تنوانست آن را بالای سر ببرد. با این حال او با ۲۵۵ کیلوگرم مدال طلای دو ضرب را کسب کرد.

 

مربیان روسلان آلبگوف در حرکت اول وزنه ۲۴۲ کیلوگرم را درخواست دادند که توانست آن را مهار کند. آلبگوف هم در حرکت دوم وزنه ۲۵۵ کیلوگرم را درخواست کرد که در مهار آن موفق نبود اما در حرکت سوم توانست وزنه ۲۵۵ کیلوگرم را بالای سر ببرد و به دلیل اختلاف وزن با مولایی مدال نقره دو ضرب را بدست آورد.

 

آرتم اوداچین از اکراین نیز در ابتدا وزنه ۲۳۲ کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت دوم وزنه ۲۴۱ کیلوگرمی را باید بالای سر می‌برد که در مهار این وزنه موفق نبود. اوداچین در حرکت سوم وزنه ۲۴۲ کیلوگرم را انداخت و با ۲۳۲ کیلوگرم مدال برنز دوضرب را کسب کرد.

 

تیم ملی وزنه برداری ایران با نایب قهرمانی بهادر مولایی، چهارمی محمدرضا براری و رسول تقیان، پنجمی جابر بهروزی، مقام هفتمی کیا قدمی و مجید عسگری و رده دهمی سجاد بهروزی همانند مسابقات جهانی۲۰۱۱ پاریس در رده بندی تیمی بر سکو سوم جهان قرار گرفت.

 

نتایج دسته ۱۰۵+ کیلوگرم قهرمانی جهان:

 

1- روسلان آلبگوف از روسیه با ۴۶۴ کیلوگرم(۲۰۹کیلوگرم یک ضرب+۲۵۵کیلوگرم دوضرب) دو مدال طلا یک ضرب و مجموع و مدال نقره دوضرب

 

2- بهادر مولایی از ایران با ۴۵۸ کیلوگرم (۲۰۳کیلوگرم در یک ضرب+۲۵۵کیلوگرم دوضرب) دو مدال نقره یک ضرب و مجموع و مدال طلا دوضرب

 

3- الکسی لوفچف از روسیه با ۴۳۰کیلوگرم(۲۰۰کیلوگرم در یک ضرب+ ۲۳۰کیلوگرم در دوضرب) دو مدال برنز یک ضرب و مجموع و پنجمی دوضرب

 

 

رده بندی تیمی:

 

رده بندی نهایی هشت تیم برتر هشتادمین دوره رقابتهای جهانی وزنه برداری در زیر آمده است:

۱- روسیه با ۵۸۰ امتیاز

۲- چین با ۵۰۵ امتیاز

۳- ایران با ۴۴۲ امتیاز

۴- لهستان با ۳۶۳ امتیاز

۵- قزاقستان با ۳۳۹ امتیاز

۶- کلمبیا با ۳۳۱ امتیاز

۷- اکوادور با ۳۳۱ امتیاز

۸- بلاروس با ۳۳۰ امتیاز

 

 

 

انتهای پیام


پاسخ دهید

آخرین اخبار